Miło nam poinformować Państwa, o uruchomieniu przez nas przychodni w Aninie przy ulicy Alpejskiej 4 B.

Specjalistyczna Poradnia Kardiologiczna powołana przez Fundację Instytutu Kardiologii działającą przy Instytucie Kardiologii w Warszawie – Aninie od 1992 roku.

Nasi specjaliści doradzą jak zapobiegać chorobom serca, wdrożą nowoczesną, zgodną z aktualnymi standardami medycznymi diagnostykę i nowoczesne leczenie. Nasza Poradnia zapewni Państwu profesjonalne wielokierunkowe wsparcie medyczne, a tym samym poczucie bezpieczeństwa w procesie leczenia.

buildingPhotoMain

Zapraszamy na stronę internetową przychodni:

ECMO

SZANOWNI PAŃSTWO,

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w kursie poświęconym ECMO – pozaustrojowej membranowej oksygenacji. Jest to spotkanie multidyscyplinarne, na które zapraszamy nie tylko kardiologów i kardiochirurgów, ale także anestezjologów, intensywistów, internistów, perfuzjonistów, ratowników medycznych oraz profesjonalistów z innych dziedzin medycyny i nauk o zdrowiu, którzy w swojej codziennej praktyce mogą zetknąć się z pacjentami ze skrajną niewydolnością krążeniowo-oddechową wymagającymi zastosowania ECMO. Udział w kursie zapowiedzieli wykładowcy i eksperci zajmujący się ECMO w Instytucie Kardiologii. Kurs będzie obfitował w wiele ważnych wykładów, a także ciekawych debat i zajęć praktycznych.

Klinika Kardiochirurgii i Transplantologii Instytutu Kardiologii (KKCHiT IK) w Warszawie jest jednym z czołowych, polskich ośrodków zajmujących się w codziennej praktyce zagadnieniem mechanicznego wspomagania krążenia. W chwili obecnej dysponuje ona bardzo doświadczonym, dedykowanym zespołem oraz szerokim zakresem urządzeń do krótko-, średnio- i długoterminowego wspomagania serca, wśród których wymienić należy m.in. biopompy, ECMO, pozaustrojowe pneumatyczne komory typu POLVAD stosowane klinicznie od 1995 roku oraz wszczepialne pompy o przepływie ciągłym: HeartWare, HeartMate II i najnowszej generacji pompy HeartMate III. Od 2013 roku ECMO zastosowano u ponad 100 chorych, z czego u kilku jako wspomaganie w niewydolności oddechowej (ECMO żylno-żylne) a u pozostałych jako wspomaganie krążeniowo-oddechowe (ECMO żylno-tętnicze).

Szanowni Państwo!
Postaramy się w sposób przystępny i praktyczny oraz w wąskim gronie (10 uczestników) podsumować najnowsze dane dotyczące ECMO. Mamy nadzieję, że nasz kurs okaże się również miejscem twórczej wymiany poglądów.

ZAREJESTRUJ SIĘ