I Dzień Pacjenta „Serce w Ruchu”

1-FIK (1)

W imieniu Instytutu Kardiologii i Fundacji Instytutu Kardiologii serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w I Dniu Pacjenta Instytutu Kardiologii „Serce w ruchu”, który odbędzie się 24.09.2016 r. w Instytucie Kardiologii w Warszawie – Aninie. Będzie to ważne i ciekawe spotkanie edukacyjne ze specjalistami promującymi zdrowy tryb życia, przeznaczone dla pacjentów z chorobami układu krążenia.

PROGRAM:

• Indywidualne konsultacje: kardiologów, fizjoterapeutów, psychologów i dietetyków.

Badania profilaktyczne:

• badania EKG
  • pomiary ciśnienia tętniczego
  • badania stężenia cukru i cholesterolu
  • pomiary masy i składu ciała
  • ocena wieku serca
  • spirometria

Wykłady:

• kwalifikacja do aktywności fizycznej w zdrowiu i w chorobie
  • rola aktywności fizycznej u osób z chorym sercem
  • promocja zdrowego stylu życia
  • zasady zdrowego żywienia w prewencji i leczeniu chorób układu krążenia

Warsztaty:

• przygotowywanie indywidualnych planów treningowych połączone z nauką obsługi sport- testerów, ciśnieniomierzy, cykloergometrów, bieżni
  • wykorzystywanie nowych technologii w planowaniu treningów
    (np. aplikacje mobilne, inteligentna odzież treningowa z zapisem EKG)
  • pokazy różnych form aktywności fizycznej stosowanych u pacjentów kardiologicznych
    (nordic walking, treningi wytrzymałościowe, oporowe itp.)
  • zajęcia edukacyjne dla dzieci. Konkurs rysunkowy na temat „Serce w ruchu”.
    Gry i zabawy nawiązujące do zdrowego stylu życia

Program_Dzień Pacjenta

Przykro nam, nie można teraz pozostawić komentarza!